Stymulatory tkankowe – odbudowa skóry na poziomie komórkowym
Stymulatory tkankowe wymuszają na tkance nasilenie procesów regeneracyjnych.
Pobudzają komórki do namnażania, dzięki czemu uzyskujemy efekt wypełnienia i
ujędrnienia. Mają silniejsze działanie niż standardowe koktajle do mezoterapii igłowej.
Czym są stymulatory tkankowe?
Stymulatory tkankowe, których skład bazuje m.in. na kwasie L-polimlekowym czy polinukleotydach to preparaty pobudzające odbudowę kolagenu i elastyny.
Kwas L-polimlekowy występuje fizjologicznie w organizmie, pobudza wytwarzania kolagenu i elastyny, przyczynia się do pobudzania i uruchamiania procesów regeneracyjnych w skórze. Zapewnia tkankom elastyczność i poprzez sieć włókien tworzy swego rodzaju rusztowanie dla tkanek. Dzięki temu zwiększa napięcie skóry i poprawia jej jędrność.
Polinukleotydy natomiast mają zdolność przestrzennego przyłączania dużej ilości cząsteczek wody, dzięki czemu zwiększają nawilżenie tkanek. Powoduję także wzrost liczby fibroblastów i zwiększają ich aktywność.
Wskazania do zabiegu to m.in.:
- drobne zmarszczki
- bruzdy nosowo-wargowe, bruzdy marionetki
- zasinienia i zmarszczki wokół oczu
- ubytki tkanki podskórnej
- utrata objętości okolic skóry (wolumetria)
- wiotkość skóry
Jak często powtarzać zabieg?
W zależności od podanego preparatu preparat podaje się w serii 2-4 zabiegów co 2-3 tygodnie.
Jak przebiega zabieg?
Po dokładnym zebranym wywiadzie lekarz dobiera odpowiedni preparat do skóry pacjenta. Preparat podawany jest w ustalone partie przy pomocy igły. Po zakończeniu aplikacji lekarz rozmasowuje twarz, aby równomiernie rozprowadzić wstrzyknięty preparat.
Działanie regeneracyjne preparatu przebiega w sposób kilkuetapowy. W początkowym etapie, po wstrzyknięciu preparatu otrzymywany jest pierwotny efekt wynikający z wypełnienia preparatem. Następnie, woda wchodząca w skład preparatu zostaje wchłonięta, co skutkuje zauważalnym pozornym wycofaniem się efektu. W końcu, na skutek stymulacji syntezy włókien kolagenowych, dochodzi do odbudowania struktury kolagenowej będącej szkieletem tkanki skórnej. Prowadzi to do powstania ostatecznego rezultatu zabiegu.
Przeciwwskaznia:
- ciąża oraz karmienie piersią
- zaburzenia krążenia
- cukrzyca
- padaczka
- stany zapalne lub infekcje skóry.